سعید صالح احمدی؛صفحه رسمی, [۰۱.۰۸.۱۶ ۱۴:۱۸]
[Forwarded from علیرضا محمدنژاد داریانی]
کتاب تبعیض مثبت استاد ارجمند جناب دکتر گرجی مبانی آن را مورد تحلیل قرار داده است.
هم چنان که دوستان گرامی نیز فرمودند هیچ شکی در رشادت ها و جان فشانی های بزرگ مردان و زنان آزاده این سرزمین در پاس داشت امنیت ملی وجود ندارد.
اما بحث حقوقی ما این هست که آیا چتر حمایتی قانون حمایت جامع از ایثارگران انقلاب اسلامی با مبانی تبعیض مثبت سازگار است یا خیر؟
آیا با ایجاد فرصت های برابر این چتر برداشته می شود؟
دامنه تسری چنین هنجارهایی تا کی، کجا و کدام افراد است؟

سعید صالح احمدی؛صفحه رسمی, [۰۱.۰۸.۱۶ ۱۴:۱۸]
[Forwarded from Nazanin Heidary]
درود برشما بنظرم بهتر است اول تفاوت ها و تمایزات رو بررسی کنیم بدانیم این قشر چه کشانی هستند دسته بندی هاشان رو بشناسیم دقیق. مبنای تمام این بحث ها در عدم اطلاع است. بعد در مورد اینکه این تفاوتها تا کی و‌کجاست بحث شود. بله تبعیض‌مثبت موقت است و این جای بحث دارد. اما اینکه صرف فرزند ایثارگر یودن شخص رو به بی سوادی ایشون مرتبط بدونیم خیلی منطقی نیست.

سعید صالح احمدی؛صفحه رسمی, [۰۱.۰۸.۱۶ ۱۴:۱۸]
[Forwarded from M.kermanshahi]
تبعیض مثبت را چگونه در تقابل با این امر میدانید؟
آیا کمرنگ شده یا از میان برداشتن این امتیازها باید مد نظر باشد؟
برخورد حکومت با امتیازها مثبت است یا منفی؟

سعید صالح احمدی؛صفحه رسمی, [۰۱.۰۸.۱۶ ۱۴:۱۸]
[Forwarded from یونس فتحي]
سلام و عرض ادب خدمت جناب داریانی عزیز و اساتید و دوستان محترم، خواهش می کنم استفاده می کنیم از محضر دوستان و فکر کردم اون مقاله هم مطالعه بشود شاید کمکی به عزیزان بشخ

سعید صالح احمدی؛صفحه رسمی, [۰۱.۰۸.۱۶ ۱۴:۱۸]
[Forwarded from سعید صالح احمدی]
احتراما اگر قايل به توجيهات پيرامون فلسفه و علل تخصيص انحا سهميه باشيم ، به نظر نگارنده اختصاص هرگونه سهميه ولو علي حده از افراد عادي بدوا بايد به موجب قانون خاص باشد.
حتي تبعيض جنسيتي به نفع زنان كه همه ما به تامين حقوق اساسي ايشان معتقد و پايبنديم نيز نوعي تبعيض است

سعید صالح احمدی؛صفحه رسمی, [۰۱.۰۸.۱۶ ۱۴:۱۸]
[Forwarded from Nazanin Heidary]
میشه بیشتر توضیح بدید

سعید صالح احمدی؛صفحه رسمی, [۰۱.۰۸.۱۶ ۱۴:۱۸]
[Forwarded from سعید صالح احمدی]
اعطاي هرگونه امتياز برخلاف اصول حقوق عمومي چون اصل تساوي افراد، امري فوق العاده استثنائي و خلاف اصل است و بايد فوق العاده محدود تفسير شود. همچنين است كه مورد مزبور يقينا حاجت به دليل خاص (قانون در معناي خاص كلمه: مصوبات مجلس و نه هيئت وزرا) دارد.
(صرفنظر از ايرادات ماهوي اصحاب نظر پيرامون استثناناپذير بودن منع تبعيض)

سعید صالح احمدی؛صفحه رسمی, [۰۱.۰۸.۱۶ ۱۴:۱۸]
[Forwarded from M.kermanshahi]
سلام و عرض ادب.
در کشورهای توسعه یافته و دمکراتیک هم تسهیلات زیادی برای ایثارگران یا کهنه سربازان در نظر گرفته اند. این استدلال شما با مبانی تبعیض مثبت سازگار نیست زیرا هدف تبعیض مثبت هم برقراری عدالت از راه معکوس است به همین دلیل است که از آن به اصطلاح تبعیض عادلانه استفاده و توجیه پذیر میدانم

سعید صالح احمدی؛صفحه رسمی, [۰۱.۰۸.۱۶ ۱۴:۱۸]
[Forwarded from masoud mahjouri]
جناب محمدنژاد سلام.
ابتدا از تبعیض مثبت باید تعریفی ارائه گردد در غیر این صورت بحث  جز سردرگمی به چیز دیگر نمی انجامد...
تبعیض مثبت :اصولا هنگامی که در گذشته اقدامات و اعمالی منجربه نابرابری گردیده باشد(مثلا در اوضاعی مثل جنگ فردی می جنگد و فرد دیگر مهاجرت میکند) در این حالت سخن از تبعیض مثبت به میان می اید که ان نابرابری گذشته را به برابری سوق دهد...
پس تبعیض مثبت نابرابری گذشته را مرتفع میسازد.

سعید صالح احمدی؛صفحه رسمی, [۰۱.۰۸.۱۶ ۱۴:۱۸]
[Forwarded from masoud mahjouri]
جناب شاکری سلام.
فرمایش شما متین.
بهتر نیست کمی نگاهتون رو وسعت ببخشید و به کشورهای اطراف و کمی دورتر نگاه کنید؟
اگر ایران این امتیازها را برای این قشر عزیز و محترم قائل است باید بدانیم گه این الگو برداری از کشورهای دیگر مثل امریکاست...
و علاوه بر این موضوع باید عرض شود که هیچ لطمه ای به شایسته سالاری وارد نیست چرا که هر دولتی که این قشر محترم را در زمینه های مختلف (دانشگاه ها.ادارات.و حتی کانون وکلا و پزشکان..) به کار میگیرد... در حین تحصیل خدماتی به این عزیزان می دهند که نابرابری در علم و سواد مرتفع می گردد..
کلاس های اموزشی...اموزش های فشرده....
ارادت داریم✋

سعید صالح احمدی؛صفحه رسمی, [۰۱.۰۸.۱۶ ۱۴:۱۸]
[Forwarded from M.kermanshahi]
ممنونم از نگاه مثبت جنابعالی. میتوانید برای مطالعه به مقاله مجله حقوق بشر شماره 14 سال 1391 رجوع نمایید.

سعید صالح احمدی؛صفحه رسمی, [۰۱.۰۸.۱۶ ۱۴:۱۸]
[Forwarded from M.kermanshahi]
سلام در تکمیل فرمایشات خوب جنابعالی . مقاله دلایل موجهه اولویت های استخدامی ایثارگران و کهنه سربازان در حقوق ایران و آمریکا رجوع نمایند. مجله حقوق بشر شماره 14 سال 1391

سعید صالح احمدی؛صفحه رسمی, [۰۱.۰۸.۱۶ ۱۴:۱۸]
[Forwarded from حمید شاکری]
تبعیض مثیت یا اقدام مثبت نوعی تبعیض زدایی از طریق تبعیض است.
تبعیض مثبت عبارت است از؛ تمایز موقت حقوقی در رفتار  که قانونگذار انرا به نفع گروهی از اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی و با هدف رفع نابرابری های پیشین تجویز می کند.
بنابراین تبعیض مثبت دارای ویژگی هایی از جمله؛
تفاوت حقوقی
موقت بودن
تجویز قانونگذار
منفعت یک گروه خاص
و بالاخره هدف: رفع نابرابری های پیشین.
استفاده از این عمل مثبت یا تبعیض مثبت در بسیاری از کشورها دارای سابقه است برای نمونه در امریکا «تبعیض مثبت=به نفع سیاه پوستان» در افریقا برای رفع تبعیض ناشی از اپارتاید و... همه این موارد تاحدی هم موفق عمل کردند.
در این دو مثال با هدف رفع نابرابری های پیشین توسط قانونگذار، قواعدی گذرانده شد.
اما در نظام حقوقی ایران به چه شکلی؟
بایستی اذعان کرد که در نطام حقوقی ایران کاملا نظر مساعدی در مورد تبعیض مثبت یا همان عمل مثبت دارد.«اگرچه به طور صریح این اصطلاح بکار نرفته است».
اما یک نکته که بایستی به ان توجه شود این است که، هنوز در ادبیات حقوقی ما نه تنها در مورد تبعیض مثبت حتی در مورد برابری حقوقی نظریه پردازی کامل جامعی صورت نگرفته است.
همانطور که در بالا بیان شد یکی از شاخص های تبعیض مثبت، رفع نابرابری است که پیش از این به وقوع پیوسته است. در مورد سهمیه اموزشی یا اشتغال این عزیزان یا وابستگان انها... پرسشی مطرح می شود این است که، کدام تبعیض یا نابرابری پیشین قرار است رفع کند؟
در حالی که در پیام های پیشین عرض کردیم برای رقابت برای کسب اشتغال یا تحصیل... امکانات کافی برای انها بسترسازی شود تا توانایی رقابت داشته باشند نه اینکه سهمیه خاصی در این دو مورد به انها اختصاص داده شود.
نکته دیگر که بکی از دوستان اشاره کردند سهمیه خاص برای بسیجیان می باشد. این مورد برای رفع کدام تبعیض پیشینی می باشد؟
به نظرم این مورد در اینکه واقعا قابل نامگذاری تحت عنوان تبعیض مثبت است یا خیر قابل تامل است.
نکته بعدی در مورد، «موقتی بودن این تبعیض مثبت یا اقدام مثبت» است. پرسشی که اینجا مطرح می شود این است که، بازه زمانی موقت بودن تا چه زمانی است؟
به نظر میاد تامل عمیق تر و بازاندیشی در باب این سیاست «تبعیض مثبت» لازم و ضروری باشد.

سعید صالح احمدی؛صفحه رسمی, [۰۱.۰۸.۱۶ ۱۴:۱۸]
[Forwarded from حمید شاکری]
درود بر شما
شما فرمودید که «لطمه ای به اصل شایسته سالاری وارد نمی کند چون در حین ارایه خدمات به انها اموزش می دهند تا نابرابری در علم و سواد مرتفع گردد»
به نظرم شما به جای حل مسله ... صورت مسله را پاک می کنید.
چرا همین خدمات برای رفع نابرابری در علم و سواد این عزیزان پیش از بکارگیری صورت نگیرد؟ و انها را برای رقابت ازاد اماده نکنید؟
این سخن شما عین نقض اصل شایسته سالاری در ورود به خدمت دولتی یا ورود به مراکز علمی است.

سعید صالح احمدی؛صفحه رسمی, [۰۱.۰۸.۱۶ ۱۴:۱۸]
[Forwarded from M.kermanshahi]
برابری یکی از اصول و حقوق بنیادین بشمار میرود و درباره برابری و عدالت سخن گفته شده است. در کنار این اصل منع جانبداری و تبعیض برآمده از اصل برابری است.
ماده 6 اعلامیه حقوق بشر و شهروند سال 1789 بدان اشاره نموده است. اصل 20 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران  نیز موید این امر.
یکی از موارد بحث برانگیز و جدل آمیز استفاده و استخدام این افراد در دستگاههای دولتی است به خصوص در کشورهایی که بعلت وضعیت خاص اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی به مشاغل دولتی بعنوان مشاغل مطلوب می نگرند.  در کشور ما پس از انقلاب این امر شکل گرفته و آمریکا نیز در طی تاریخ خود در جنگهای زیادی شرکت کرده است.
هر یک از دیدگاههای مخالف و موافق دلایلی برای خویش دارند.
1: مفهوم برابری و تبعیض روا:
الف: برابری: تبعیض در مقابل برابری قرار دارد در این تضاد است که تبعیض شکل می گیرد  معنی و مفهوم آن مشخص است.
ب: برداشت شکلی از برابری: همه افراد در مقابل قانون برابرند.
ج: برداشت ماهوی از برابری : اگر چه راه لیبرالیسم در برابر برقراری عدالت از سلطه حکومت بر افراد کاسته بود ولی نه تنها در تحقق آزادی و عدالتی که وعده دادند توفیقی حاصل نکرده بود بلکه نابرابری در توضیع ثروت و سلطه گری بر حوزه حقوق خصوصی (غیر دولتی) منجر شد.
مفهوم و قلمرو تبعیض روا: تبعیض روا تفاوت حقوقی موقت است که قانونگذار آن را به نفع گروهی از اشخاص حقیقی یا حقوقی به زیان گروهی دیگر تجویز میکند. تا نا برابری ها پیش آن جبران شود.
در بند 4 ماده 1 معاهده امحاء هرگونه تبعیض نژادی مصوب 21 دسامبر 1956 نیز تدابیری جهت حمایت از پیشرفت برخی اقلیت ها که به حمایت و پشتوانه نیاز دارند پیش بینی شده است.
ماده 4 ماده امحا همه اشکال تبعیض نسبت به زنان مصوب 18 دسامبر 1979 که تبعیض ها در جهت جبران نابرابری ها موجود را تجویز نموده است. و نتیجه به کار بستن تبعیض روا در مورد استخدام این میشود که بجای آنکه برای تصدی مشاغل مختلف کارمندان را بر اساس معیار شایستگی انتخاب کنیم ملاک هایی مانند نژاد و رنگ و جنس را دخالت دهیم.
1:روش ذخیره
2: روش سهمیه بندی
3: روش رقابت خاص
4: معافیت
5: تشویق و کمک در گزینش
اولویت استخدام در مورد کهنه سربازان آمریکا را به مقاله ارجاع میدهم و به عهده خواننده.
حق تقدم ایثارگران و.... در خدمات دولتی: پس از انقلاب شکل گرفت و پاکسازی از رژیم سابق و قائل شدن امتیاز توسط قانونگذار تا سال 1363 عملی شد و فقط حمایت از معلولین و زندانیان و مفقودان دوران انقلاب بود ولی در این سال مجلس قانونی را تصویب کرد که ایثارگران را از امتحانات یا مسابقات استخدامی معاف کند. در سال 1364 با تصویب آیین نامه ای خود را ملزم تا 10 درصد از پرسنل مورد نیاز را در وزارتخانه‌ها و....... از بین جانبازان انقلاب و بستگان شهدا استخدام کنند و در سال 1367 قانونگذار از این حد فراتر رفته و با تصویب قانون استخدام جانبازان موضوع محدودیت 10 درصدی را منتفی کرد.
اولویت ایثارگران در خصوص مشاغل خصوصی : در برخی مشاغل در نظر گرفته شده است.
یکی از مهمترین دلایل اعطای شغل به پاس قدردانی از این عزیزان بوده که در مباحث قبلی اشاره گردید.
دلایل موجه اولویت های استخدامی ایثارگران و کهنه سربازان:
1: عقیده مبنی بر اینکه حق اولویت؛ پاداش خدمتی است که به آنها اعطا میشود.
2: عقیده مبنی بر تبعیض روا
3: تمامی شهروندان باید هزینه های جنگ را برابر پرداخت کنند.
4: تصور بر اینکه حق اولویت به مثابه وسیله ای که سربازان قدیمی را با سازگاری و تطبیق با زندگی غیر نظامی مدد میکند.
5: عقیده اینکه کهنه سربازان در دوران خدمت کارمند بوده اند و پس از جنگ نیز باید به خدمت ادامه دهند.
نتیجه گیری: نظریه اعطای پاداش در مقابل خدمت و غیره در خط مشی های لازم برای کهنه سربازان لازم است علاوه بر این هیچکدام از این امتیازات و اولویت های اعطایی به ایثارگران یا سربازان به مدت نامحدود در دوران پس از استخدام حمایت نمیکند و تنها نظریه اعطای امتیاز به مثابه پاداش پس از جنگ است که در عمل با مشکلات کمتری رو به رو است. بنابراین در ایران قانونگذار تبعیض روا و کمک به سربازان بازگشته از جنگ هماهنگی با زندگی غیر نظامی را بطور کامل اعطا نکرده و فقط امتیاز را در نظر گرفته است.

سعید صالح احمدی؛صفحه رسمی, [۰۱.۰۸.۱۶ ۱۴:۱۸]
[Forwarded from M.kermanshahi]
منابع مورد استفاده قرار گرفته در مطلب فوق:
خسروشاهی ؛قدرت الله ؛ فلسفه حقوق ؛ موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی چاپ هفتم سال 1383
2: فکوهی؛ ناصر (ساز و کار تبعیض مثبت به مثابه ابزار محرومیت زدایی با نگاهی به موقعیت زنان در ایران ) سال 1384 شماره 3
3: مرکز مالمیری؛ احمد؛ حاکمیت قانون مفاهیم و مبانی و برداشت ها؛ نشر مرکز پژوهش های مجلس سال 1385 چاپ دوم.
قوانین:
اساسنامه بنیاد شهید انقلاب اسلامی مصوب 1377
قانون ارتش ج.ا.ا. 1366
قانون استخدام جانبازان 1367
قانون اصلاح حداکثر سن داوطلب استخدام سال 1371
آیین نامه ها:
آیین نامه اجرایی استخدام 10 درصد پرسنل مورد نیاز وزارتخانه ها و موسسات ..... 1365
آیین نامه تخفیف مالیاتی به آزادگان تصویب نامه شماره 4870 ت 408 مورخ 1370

سعید صالح احمدی؛صفحه رسمی, [۰۱.۰۸.۱۶ ۱۴:۱۸]
[Forwarded from ]
باسلام و روزبخير
ضمن عرض تشكر بابت مطالب ارزنده و اينكه مطالب حقير را مورد مطالعه قرار فرموديد احتراما استدعا دارم مطلب مرقومي نگارنده مجددا مورد مطالعه قرار فرماييد چراكه من سالها در جايي خدمت نمودم كه سعي مي نمودم سخن را به قدر ناچيز ، فني بنويسم تا مورد بهره برداري فني قرار گيرد و همواره بتوان از ان دفاع نمود.
نخست بحث بر سر اصل قانوني بودن اعطاي هرگونه امتياز مضاعف بر اصل تساوي بود و تاكيد داشتم قانون حرفه اي مصوب مجلس لازم است و با مصوبات هيئت وزيران نبايد در اين مقوله وارد گرديد.
دوم در انتهاي سخن عرض كردم برخي از اصحاب نظر (و نه بنده) در خصوص استثناپذير بودن اصل منع تبعيض، ملاحظه ماهوي دارند
سوم از لوازم حكمراني شايسته، شايسته سالاري است و نگارنده و مابقي دوستان پيرامون جانبازان و خانواده شهدا (س) ملاحظه منفي نداشته و نداريم و اصلا موضوع بحث روز نيست چون موضوع بحث روز، پيرامون خانواده اعضاي هيئت علمي و تبعيض ناروا عليه خواهران عزيزمان است كه بسيار تعجب برانگيز و تاسف اور بود كه تا اينقدر فجيع حقوق ايشان ناديده گرفته شده بود. ظاهرا اصل گزارش تبعيض از طريق اقاي فريدون برادر اقاي رئيس جمهور به اطلاع ايشان رسيده
مجددا تشكر ميكنم

منبع : مجموعه کتب حقوقی سعید صالح احمدی |گفتگوهای تلگرامی پیرامون تبعیض مثبت
برچسب ها : تبعیض ,مثبت ,صالح ,مورد ,رسمی ,احمدی؛صفحه ,تبعیض مثبت ,forwarded from ,احمدی؛صفحه رسمی ,صالح احمدی؛صفحه ,سعید صالح ,from masoud mahjouri ,اعطاي هرگونه امتياز ,fro